Dwór Dobarz

 

Dwór Dobarz jest malowniczo położony wzdłuż Carskiej Drogi na odcinku między Laskowcem, a Osowcem - Twierdzą. Jadąc od Osowca jest to ok. 14km, od strony Trzciannego 8 km.

Charakterystycznymi cechami Dworu jest bardzo miła obsługa, wyśmienita regionalna kuchnia oraz lokalizacja.

Dwór jest położony w gminie Trzcianne niedaleko Bagna Podlaskiego w dolnym basenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest położony ok 300m od lasu na terenie, którego można spotkać przechadzające się stada łosi. Nieopodal rozciąga sie tzw. Carska Droga, która jest znana z tego, że łosie chodzą i odpoczywają wzdłuż jej poboczy. W okresie zimowym tj. do kwietnia nie ma możliwości, aby nie zobaczyć łosia z bliska. Zdarza się przejechać samochodem w odległości 4-5 m od stada liczącego kilka osobników. W okresie letnim trzeba wybrać się na bagna, gdzie przebywają te fantastyczne zwierzęta w tym czasie.

Bardzo blisko, bo ok. 1500m jest do miejscowości Budy, gdzie swoją siedzibę ma "Król Biebrzy".

W zasięgu jest także ścieżka dydaktyczna "Barwik" położona ok 400m od dworu i ciągnąca się przez bagno podlaskie ok. 9,5 km na trasie, której jest mnóstwo punktów obserwacyjnych, wież widokowych i tablic informacyjnych na temat fauny i flory tego szlaku turystycznego. Na trasie tej można spotkać łosia, bobra, łasicę jak i mnóstwo rzadkich gatunków ptaków min.czaple, żurawie, bekasy, bekasiki, wodniczkę, kanię i wiele innych. Z wierzy widokowej na "Barwiku" nieopodal rzeki Kosódki można wypatrzeć w sezonie letnim (od kwietnia do września) łosia, żurawia, Błotniaka Stawowego, Orlika, a nawet Bielika. Pod tą wierzą w sezonie zimowym swoją kwaterę mają całe stada łosiowatych, co sygnalizują nam obgryzione świerki i odchody tych zwierząt.

 

Więcej informacji o samym dworze na www.dwordobarz.pl

Dwór Dobarz

19-104 Trzcianne

tel. 085 749 2667

Dojazd

Zapraszamy